Nasza restauracja nazywa się Kalyan, co w sanskrycie oznacza cos dobrowróżbnego, pomyślnego, pięknego. Mieścimy się na Pradze Południe na ul. Meissnera 1/3 oraz na Zamoyskiego 26a.

Nasi kucharze pochodzą z Nepalu. Specjalizują się w kuchni indyjskiej, ale mają też doświadczenie z kuchnią tajską, dlatego w menu znalazły się (jak narazie) dobre tajskie zupy (tom yum, tom kha) .

Właścicielami restauracji są Ewa i Jijesh.

Ewa o sobie: Jestem absolwentką indologii w katedrze orientalistyki UW. Odbyłam też roczne stypendium na południu Indii, na Uniwersytecie Kerala Kalamandalam, gdzie uczyłam się tradycyjnego tańca indyjskiego bharatanatyam. Moja praca magisterska polegała na tłumaczeniu i analizie fragmentu sanskryckiego Traktatu o teatrze (Natjaśastry), a dotyczyła języka gestów (głównie dłoni) w tradycyjnym teatrze indyjskim.

Jijesh o sobie: Z wykształcenia jestem inżynierem elektroniki i telekomunikacji. Po przyjeździe do Polski zdecydowałem się jednak na rozpoczęcie własnej działalności. Razem z Ewą postanowiliśmy spróbować sprzedawać indyjskie lunche w biurach. Ja gotowałem - ona je rozwoziła. Z naszą orientalną kuchnią byliśmy ciekawą alternatywą dla "pana kanapki". Zawsze staraliśmy się, żeby nasza kuchnia była zdrowa, dlatego nasze jedzenie było "chudsze" niż u wielu indyjskich kucharzy. Pocztą pantoflową roznosiła się wieść o nas i zdobywaliśmy coraz szerszy krąg zainteresowanych. Dzięki naszym wiernym klientom udało nam się po trzech latach działalności mobilnej, otworzyć restaurację Kalyan.

Dziekujemy wszystkim za wsparcie, postaramy się tak jak do tej pory - być jak najbliżej potrzeb naszych Gości.

 

Zapraszamy do Kalyan :)

Kalyan logo

Ul. Meissnera 1/3
03-982 Warszawa
Praga Południe - Gocław
Telefon: 22 404 92 39

 ***

ul. Zamoyskiego 26a
03-081 Warszawa 
Praga Południe - Kamionek
Telefon: 22 619 35 52

Dodatkowo 502 042 134 

Nasz e-mail: 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Otwarte codziennie:

Pn. - pt.: 12:00 - 22:00
Sb. - nd.: 13:00 - 22:00